Сучасний погляд на загрозу переривання вагітності на ранніх термінах

Сучасний погляд на загрозу переривання вагітності на ранніх термінах

акушер–гінеколог Поздняков

Поздняков Євген Петрович

Лікар акушер–гінеколог

Тема збереження вагітності на ранніх термінах на сьогодні є достатньо гострою та дискутабельною. Так як ранній термін вагітності – це критичний період, як для жінки, так і для майбутнього малюка.

Згідно даних міжнародних досліджень 75-80% мимовільних переривань вагітності відбуваються у першому триместрі. Дана патологія першому триместрі вагітності вважається проявом природного відбору. Сучасна медична література свідчить про те, що 80% ембріонів (плодів) при мимовільному перериванні вагітності мали генетичні дефекти.

Які ж причини можуть привести до переривання вагітності на ранніх термінах?

До основних причин мимовільного переривання відносять:

  • шкідливі звички: вживання алкоголю та наркотиків, паління, тривале перебування за комп’ютером;
  • несприятливий екологічний фон;
  • шкідливі та небезпечні умови праці (в тому числі малярі, перукарі, майстри нігтьового сервісу, які працюють з летючими хімічними речовинами);
  • медичні фактори (вроджена патологія ембріону/плоду, вади розвитку жіночих статевих органів, ендокринні порушення, інфекційні захворювання, екстагенітальна патологія та ін.).

Загрозливий аборт або загроза переривання вагітності – це одна з клінічних форм мимовільного переривання вагітності. При своєчасному зверненні за медичною допомогою в стаціонар, в більшості випадків, маємо позитивні наслідки.

В нашій країні лікування загрозливого аборту в малому терміні проводиться лише за згоди жінки, за її бажанням. Терапія, що проводиться при загрозі переривання вагітності завжди індивідуальна і враховує усі особливості жінки.

Які основні прояви загрозливого аборту?

В основному такий патологічний стан проявляться болями внизу живота та появою кров’яних виділень зі статевих шляхів. Кожна вагітна жінка має знати, що такі симптоми не є нормальними при фізіологічному протіканні вагітності. Ці симптоми мають Вас насторожити. Вони є НЕГАЙНИМ сигналом для звернення по допомогу до лікаря!

Ми маємо достатньо великий позитивний досвід у лікуванні вагітних з загрозою переривання вагітності в ранніх термінах.

Колектив нашого відділення з чуйністю та турботою подбає про Вас та Вашого майбутнього малюка в складній ситуації.