Що таке медичний аборт?

Що таке медичний аборт?

акушер–гінеколог Поздняков

Поздняков Євген Петрович

Лікар акушер–гінеколог

Штучне переривання вагітності (аборт) залишається актуальною та дискутабельною темою. Штучним абортом в світі закінчується 1 з 4 вагітностей, що робить його найбільш розповсюдженим методом контролю народжуваності.

В нашій країні право жінки на штучне переривання вагітності регламентується законодавчими актами, що базуються на міжнародних документах.

Сучасна жінка має бути в повній мірі інформована щодо методів запобігання небажаної вагітності.

В нашій країні штучне переривання вагітності в терміні до 12 тижнів здійснюється за бажанням жінки, а також за медичними показами. Штучне переривання вагітності з 12 до 22 тижнів виконується за певним переліком підстав, що регламентуються Цивільним кодексом України.

Коли жінка стикається з проблемою небажаної вагітності вона має звернутися до лікаря в жіночій консультації або в стаціонарі. Ви можете самостійно звернутися до нас або отримати направлення в жіночій консультації.

В гінекологічному відділенні лікар проводить передабортне консультування, надаючи інформацію про бажаний метод переривання вагітності, знеболення, можливі ускладнення та наслідки для репродуктивного здоров’я.

Які обстеження є необхідними?

 • мазок на флору;
 • група крові та резус-фактор;
 • загальний аналіз крові;
 • кров на RW;
 • аналіз крові на ВІЛ;
 • цитологічне дослідження клітин шийки матки;
 • ультразвукове дослідження органів малого тазу.

При зверненні в наше відділення Ви зможете пройти усі необхідні обстеження перед виконанням процедури.

Методи, що використовуються для проведення штучного переривання вагітності в першому триместрі, відносно безпечні.

Існують такі методи переривання небажаної вагітності в І триместрі, як:

 • Медикаментозний аборт – безпечний та ефективний метод переривання вагітності, який може бути застосовано до 9 тижнів гестації, з використанням медикаментозних препаратів.
  Ефективність цього методу залежить від якісного консультування та чіткого взаєморозуміння між лікарем та пацієнткою протягом всієї процедури. Є оптимальним в умовах денного стаціонару гінекологічного відділення.
 • Вакуум – аспірація – найбільш безпечний та найбільш ефективний метод переривання вагітності в терміні до 12 тижнів і займає всього 1 день. Дана процедура виконується у нашому відділенні висококваліфікованими лікарями, під місцевою анестезією або внутрішньовенним наркозом (за бажанням жінки). Після проведення операції жінка на протязі 2-х годин знаходиться під наглядом медичного персоналу. Лікар проводить післяабортне консультування, визначає індивідуально метод контрацепції та призначає дату наступного візиту.
 • Інструментальне видалення плідного яйця (D&C). Дана процедура виконується при відсутності необхідного для вакуум – аспірації обладнання. Проводитися як стандартне вишкрібання при матковій кровотечі.