Консервативна міомектомія, як можливість збереження репродуктивного потенціалу жінки.

Консервативна міомектомія, як можливість збереження репродуктивного потенціалу жінки

акушер–гінеколог Жегулович

Жегулович Юрій Володимирович

Лікар акушер–гінеколог першої категорії

На сьогоднішній день фіброміома матки все частіше зустрічається у жінок після 30 років. За різними даними частота виникнення міом сягає від 40 до 70%! Це вузловаті утворення, які ростуть в товщі стінки матки, деформуючи її. Ці вузли можуть бути різних розмірів, розташування і кількості. Іноді вони стають на заваді настання вагітності або повноцінного виношування вагітності.

На сьогоднішній день в світі існує велика кількість методик, спрямованих на лікування цієї патології. В гінекологічному відділенні КМКЛ №18 є великий досвід з хірургічного видалення міом різними доступами із збереженням матки.

В нашому арсеналі є:

  • ендоскопічна;
  • абдомінальна;
  • вагінальна хірургія.

Для кожної пацієнтки використовується індивідуальний підхід, підбирається оптимальний спосіб втручання. Важливо пам’ятати, що кожна операція має свої показання.
Кожного року виконується біля 100-200 операцій, направлених на збереження матки.

В практиці лікарів відділення зустрічалось багато складних випадків:

  • великі вузли;
  • велика кількість вузлів;
  • складні локалізації.

Ці випадки є окремим предметом гордості, оскільки кожна жінка лишилась із маткою і шансом продовжити репродуктивне життя. Головне, що після втручання кожна жінка отримує шанс завагітніти і народити дитину.

Звертайтеся до нашого відділення! Ми маємо методики, відпрацьовані десятиліттями, для того, щоб подолати проблему разом і дати вам шанс народити здорову дитину!