Доцільність фракційного лікувально-діагностичного вишкрібання стінок порожнини матки та церві кального каналу як хірургічного методу лікування при аномальних маткових кровотечах в репродуктивному віці

Доцільність фракційного лікувально-діагностичного вишкрібання стінок порожнини матки та церві кального каналу як хірургічного методу лікування при аномальних маткових кровотечах в репродуктивному віці

акушер–гінеколог Шумков

Шумков Ігор Сергійович

Лікар вищої категорії

Найнебезпечніше ускладнення порушення оваріо-менструального циклу є аномальні маткові кровотечі. Вони не лише можуть призводити до порушення трудової діяльності жінки, репродуктивної функції, швидкої анемізації, і до можливої смерті при відсутності надання медичної допомоги.

Що таке аномальні маткові кровотечі (АМК)?

АМК- це порушена аномальна маткова кровотеча(тривала, надмірна або часта).

Коли найчастіше виникає АМК?

Причиною АМК можуть бути наступні захворювання:

  • овуляторні та ановуляторні кровотечі (при порушенні ендометріальних факторів регуляції або гіпоталамо – гіпофізарно – яєчниковій регуляції);
  • лейоміома матки;
  • доброякісна гіперплазія ендометрія;
  • поліп ендометрія та цервікального каналу;
  • внутрішньоматкова спіраль;
  • едометріоз тіла матки;
  • системні захворювання (коагулопатичні кровотечі, хронічна серцева недостатність, хвороби пов’язані з щитоподібною залозою або печінкою).

Як діагностувати АМК?

В першу чергу, необхідно детально розпитати жінку, що звернулася в медичний заклад про скарги на даний момент та історію розвитку даного захворювання. Після встановлення причини АМК, лікар продовжує ретельно обстежувати пацієнтку (огляд, лабораторні (загальний аналіз крові з подальшим визначенням ступеня анемії; визначення групи крові та резус – фактору) та інструментальні обстеження (УЗД), тощо.

Після обстеження лікар приймає рішення про доцільність проведення консервативного або хірургічного методу лікування (фракційне лікувально-діагностичне вишкрібання стінок порожнини матки та цервікального каналу).

Консервативний метод гемостазу (кровозупинки) включає застосування препаратів гормональної групи та гемостатиків.

Щодо фракційне лікувально-діагностичне вишкрібання стінок порожнини матки та цервікального каналу, то це найпопулярніший і разом з тим найстаріший метод зупинки кровотечі. Цей спосіб і до сьогодні є одним із головних методів у лікуванні при відсутності ефекту від попередньої консервативної гемостатичної терапії.

Фракційне лікувально-діагностичне вишкрібання стінок порожнини матки та церві кального каналу виправдане як хірургічний метод лікування при наявності 3-х головних показань:

  1. з метою виявити злоякісні та доброякісні новоутворення, вивчити морфологічні та фазові стани ендометрія і т.д.;
  2. з терапевтичною метою, коли кровотеча рясна або тривала, що може призводити до анемізації пацієнтки;
  3. і з метою урегулювання менструального циклу.

В більшості випадків після вишкрібання слизової порожнини матки кровотеча зупиняється.

Пацієнткам, яким необхідний швидкий гемо статичний ефект, фракційне лікувально-діагностичне вишкрібання стінок порожнини матки та церві кального каналу проводять в будь-який час, незалежно від фази та морфологічного стану ендометрія.

Дана процедура має виконуватися лікарем, що має досвід у даному методі лікування, щоб уникнути можливі ускладнення.

Пам’ятайте, що вчасна діагностика та надана допомога – запорука Вашого здоров’я.
Звертайтеся до спеціалістів нашого відділення і будьте здорові.