Наші погляди на лікування злук малого тазу

Наші погляди на лікування злук малого тазу

акушер–гінеколог Жегулович

Жегулович Юрій Володимирович

Лікар акушер–гінеколог першої категорії

Результатом жіночих хронічних запальних захворювань може бути злуковий процес органів малого тазу і, якщо не пощастить, гідросальпінкс. Для пояснення – накопичення рідини в трубах. Цей стан супроводжується больовими відчуттями і відсутністю можливості завагітніти.
На сьогоднішній день існує багато методів лікування злук і запалень труб. Вони включають в себе як консервативні, так і оперативні методи. Безопераційні методи не дають гарантії зникнення злук і відновлення прохідності труб, як наслідок – вагітності. Щодо оперативних методик, лапароскопія – золотий стандарт при цій патології. Немає єдиного погляду відносно збереження чи видалення труб та лікування злук. Вважається, що запалена труба не може повноцінно виконувати функцію переміщати яйцеклітину до порожнини матки і її пропонують видаляти. Таким чином жінка втрачає завагітніти самостійно.

В нашому відділенні використовується ендоскопічна оперативна техніка, направлена на відновлення прохідності з наступною пластикою труби.
Це дає можливість жінці зберегти можливість самостійно вагітніти.

Ми можемо впевнено стверджувати, що така тактика ефективна, оскільки вже кілька десятків дітей ходить до школи.

Але, незважаючи на наш досвід, слід пам’ятати, що кожний випадок потребує індивідуального підходу і кожна операція має свої покази та проти покази. Це основний фактор, який впливає на рішення хірурга щодо об’єму операції.

Звертаючись до нашої клініки ви матимете можливість отримати висококваліфіковану консультацію доцента Жегуловича Володимира Генріховича та отримати висококласну допомогу!!!