Хвороби нирок у прегравідарній підготовці

Хвороби нирок у прегравідарній підготовці

maltsev-serhii-vitaliiovich-new111Мальцев Сергій Віталійович

Лікар акушер–гінеколог вищої категорії. Кандидат медичних наук

Обстеження і лікування запальних захворювань нирок і сечовививідних шляхів в прегравідарному періоді проводить терапевт, нефролог та уролог.

Беручи до уваги високу частоту інфекційних захворювань сечових шляхів серед жінок репродуктивного віку, а також високий ризик рецидивів після перенесеної первинної інфекції ( порядку 40%). Важливим є прогнозування загострень і констатація повторних епізодів інфекції сечовивідних шляхів.

Своєчасно проведена преконцепційна підготовка дозволяє уникнути лікування урологічних інфекцій в гестаційному періоді ( під час вагітності).

Основними компонентами прегравідірної підготовки для жінок з урологічною патологією необхідно вважати:

  • забезпечення нормальної прохідності і ліквідація застою сечі;
  • покращення пассажу сечі;
  • інтенсивна санація сечовивідної системи від мікроорганізмів ії токсинів;

Тільки в стані стійкої ремісії пацієнтці з хронічними захворюваннями сечовивідних шляхів дозволяється планування вагітності.

Підтримуюча терапія – вторинна профілактика при хронічному пієлонефриті чи безсимптомній бактеріурії проводиться під час вагітності за допомогою фітоуросептиків.

Лікування слід починати при виявленні одного і того ж мікроорганізму при бактеріологічному дослідженні сечі в кількості 10 у пятому ступені і вище при дослідженні двічі з інтервалом 24 години.

Основними препаратами для лікування інфекцій сеовивідних шляхів — комбіновані уросептики і антибактеріальні препарати.

Обстеження сечовивідної системи проводиться згідно наказів МОЗ України і являється першочерговим питанням у виношуванні повноцінної вагітності !